Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

       
 
Quote of the week
فرهیخته گی یعنی
دل سوزی بیش از آن چه دیگران عاقلانه می دانند
خطر پذیری بیش از آن چه دیگران امن می دانند
رویا داشتن بیش از آن چه دیگران عملی می دانند
انتظارداشتن بیش از آن چه دیگران شایسته می دانند
وینستون چرچیل
 
survey services
Video of the week
 
 
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 
Video Archive
   

Useful Links
wethepeopleofiran.net
voanews.com
roozonline.com
mihan.net
opensocietyfoundations.org
iran.org
defenddemocracy.org
iranianfreedom.org
cistudents.org
unitedagainstnucleariran.com
Iran Pen is on Facebook
greenlawyers.wordpress.com
daneshjooyan.org
usip.org
humanrights-ir.org
iranhrdc.org
npo.networkforgood.org
madyariran.net
iranianalliances.org
 
   
 
سرمایه گذاران خارجی فقط پس از تغییر رژیم به ایران خواهند آمد

فریدون خاوند: سرمایه‌گذاری کلید پیشرفت است و بسیاری از دشواری‌های اقتصادی و اجتماعی کنونی ایران، ناشی از کمبود سرمایه‌گذاری است. کافی است اشاره کنیم که تنها راه مبارزه با فقر، افزایش فرصت‌های شغلی است و فرصت‌های شغلی زیاد نمی‌شوند مگر با ایجاد واحد‌های تولیدی از راه سرمایه‌گذاری.
 
عمق فاجعه
کمیتهٔ امداد: تجربهٔ شکست‌خوردهٔ خیریهٔ دولتی

ایدهٔ کمیتهٔ امداد از ابتدا مبتنی بوده است بر دولتی کردن مدیریت و سازماندهی امور خیریه و وابسته کردن میلیون‌ها نفر به دولت در حالی که مردم کوچه و خیابان پرداخت‌کنندهٔ نهایی باشند. حاکمان می‌خواهند اعتبار رسیدگی به فقرا را به خود اختصاص دهند، اما پرداخت‌کننده نباشند و منابع را به خود اختصاص دهند. این ایده در عمل به کجا انجامیده است؟
 
گفتمان ملی؛ رمز وفاق ملت تونس

خبر محاکمه محمد مرسی رئیس جمهور پیشین مصر وایضا خبر تصویب مدرنترین قانون اساسی جهان عرب در کشور تونس، بی شک می تواند تلنگر بجا و مناسبی باشد تا نسبت به راه مبارزه ای که برای مقابله با ظلم وکسب آزادی در پیش
 
یارگیری سیاسی اردوغان در تهران

انجام دیدار دو روزه رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه از ایران، ضمن ایجاد فرصتی برای تاکید بر ضروت و تبلیغ منافع مشترک، توسعه مناسبات دو جانبه تجاری و اقتصادی، و پرداختن پشت درهای بسته به اختلافهای دو کشور در رابطه با سوریه و آینده بشار اسد، تلاشی است اضطراری برای نزدیکی سیاسی دو سوته دل منطقه ای.
 
جواد لاریجانی؛ مثلث زر، زور و تزویر

محمدجواد اردشیر لاریجانی، یکی از عناوین درخور جمهوری اسلامی را دراختیار دارد: رییس ستاد حقوق بشر قوه قضاییه. در روزهای اخیر چند رخدادِ پیوسته به هم، در رابطه با شخص حقیقی و حقوقی جواد لاریجانی به‌وقوع پیوسته، و او را چونان
 
سکوت قربانی علامت رضا نیست

در دو یادداشت قبلی ۱۰ مورد از مغالطات حقوق بشری را معرفی کردم. در این یادداشت به توضیح ۵ مورد دیگر از آنها می پردازم که ناقضان حقوق بشر برای توجیه افکار عمومی در مقابل نقض حقوق بشر به کار می گیرند.
 
در هم تنیدگی استبداد و تروریسم

در هفته گذشته گزارشی مستند و جامع در خصوص قتل دهشت آمیز یازده هزار نفر از زندانیان توسط دولت سوریه در سه سال گذشته منتشر شد. فجایعی که در گزارش توصیف شده، تکان دهنده و منزجر کننده است. تراژدی بزرگ انسانی در
 
ادغام یا انحلال

هنوز چند هفته از سخنرانی تکان دهنده معصومه ابتکار در مجلس شورا وتوصیف وضعیت اسفبار محیط زیست ایران نگذشته که ۶۳ نماینده مجلس طرح ادغام سازمان محیط زیست با سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیز داری را به مجلس شورا ارائه کردند؛ طرحی که بر اساس آن سازمان محیط زیست زیر مجموعه ای از وزارت کشاورزی خواهد شد.
 
به نام خدا
 
ریاست مجلس شورای اسلامی ایران
اعضای کمیسیون های کشاورزی،آب و منابع طبیعی و فراکسیون های محیط زیست و سازمان های مردم نهاد،
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران


کشور ایران در شرایط بسیار حساسی قرار گرفته است. آنچه به دل مشغولی امضا کنندگان این نامه مربوط است بحران های جدی و حاد محیط زیست کشور است. مشکلاتی که متاسفانه سیاهه آن بسیار طولانی و چاره جویی برای کاهش یا التیام آن ها پرهزینه و نیازمند عزم ملی و حمایت کلیه نهادها، سازمان
 
عمق فاجعه
رسيدگي به دارايي‌هاي مسئولان به كجا رسيد؟

بعد از روي كارآمدن دولت روحاني، نمايندگان مجلس هم بدشان نيامد كه بعد از سال‌ها طرح رسيدگي به دارايي‌هاي مسئولان را كه سال پاياني مجلس هفتم كليدخورده بود، دوباره در دستور كار قرار دهند.
 
سرمايه گذاران خارجی و ریسک سرمايه گذاری در ایران

حسن روحانی، رييس جمهوری اسلامی ايران روز پنجشنبه سوم بهمن ماه درچهل و چهارمين نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس سويس از سرمايه گذاران خارجی خواست در ايران حضور يابند. آقای روحانی در سخنرانی خود از بازسازی رابطه ايران با جهان خبر داد و گفت ايران آمادگی تامين امنيت انرژی جهان را دارد و در سه دهه آينده جزو ده قدرت بزرگ اقتصادی جهان خواهد بود.
 
نوری‌زاد از خامنه‌ای خواست تصور کند ۲۴ روز به پسرش تجاوز شده

«یک چند روزی است حال خوبی ندارم. نمی‌دانم چرا بیش از آن زن، بیشتر به آن دانش‌آموز فکر می‌کنم و دست لرزانش که این دو جمله کوتاه را برای مادرش یا زن همسایه‌اش نوشته؛ کاش یکی از سرداران فربه سپاه را می‌دیدم و بر قبّه‌های روی شانه‌اش برق می‌انداختم...».
 
فرار ۱۵۰ میلیارد دلاری مغزها از ایران

وزیر علوم خسارت ناشی از فرار مغزها از ایران را دوبرابر بودجه سالانه کشور اعلام کرد و گفت: «در شرایطی که کل بودجه دولتی ما ۷۰ میلیارد دلار است با مهاجرت مغزها ۱۵۰ میلیارد دلار به دنیا کمک می‌کنیم.»

به گزارش ایرنا، رضا فرجی دانا روز سه شنبه در مراسم تجلیل از نفرات برتر هجدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور با تاکید بر این‌که فرار مغزها بزرگ‌ترین خسارت کشورهای در حال توسعه است، هزینه تربیت هر فرد نخبه را برای دولت یک میلیون دلار اعلام کرد.
 
اعدام ۴۰ زندانی، تنها در دو هفته
سالجدیدمیلادیبرایایرانباموجاعدامشروعشد

عفو بین‌الملل با انتشار بیانیه‌ای درباره اعدام ۴۰ تن در دو هفته نخست سال ۲۰۱۴، می‌گوید که تغییر چهره حکومت ایران با وجود این اعدام‌ها، کاری عبث است.

عفو بین‌الملل اعلام کرده که حکومت ایران در دو هفته نخست سال جدید میلادی، دست‌کم ۴۰ تن را اعدام کرده که ۳۳ مورد آن تنها در یک هفته صورت گرفته است.
 
دورانی که شادی، گناهی نابخشودنی است

جامعه بدون نشاط جامعه مرده است. جامعه‌ای منفعل که پویای لازم برای عمل جمعی را ندارد و احساس امنیت لازم را نمی‌کند، به عبارتی می‌توان گفت شادی پشتوانه یک جامعه برای تولید سرمایه اجتماعی است.
 
خوزستان

قلب تپنده ایران در تلاطم است. حمله ها گسترده بوده. خوزستان از دوست ودشمن، سخت زخم خورده. از چنگال صدام که به بهای خون مردم بیرون شد، به کام دزدان داخلی فرو رفت. هنوز در کام آنهاست. اما لقمه
 
 
Home  |  About Khoie  |  Books  |  Articles & Essays
2014 © mrkhoie.com, All rights reserved. International copyright laws apply to all content